nick: hasło: zapamiętaj mnie: zaloguj / zarejestruj
...
Dyskusje na SwiatAktu.pl
Wystawy

Konkurs L`Esprit Photo - znamy zwycięzców!

Autor: MS Opublikowano 9 lat, 0 miesięcy temu
Czytano 2851 razy

Konkurs L`Esprit Photo - znamy zwycięzców!

Rozstrzygnięto Konkurs L`Esprit Photo na najlepszy akt i portret kobiecy. Zanim rozpocznie się wystawa pokonkursowa, my już możemy zobaczyć trzy najlepsze prace spośród 5,5 tysiąca nadesłanych na konkurs.

 

Konkurs L`Esprit Photo to inicjatywa, która ma na celu uchwycić zachwyt i szacunek dla kobiecego piękna interpretowanego na tysiące sposobów w kadrze fotografii z różnych zakątków świata. Pragnąc wypromować najlepszych twórców fotografii działających współcześnie, którzy uchwycą to nieocenione piękno, marka L’Esprit Decoration pragnie stać się promotorem tego niezwykłego wydarzenia.

Laur otrzymany w konkursie, to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, przyznane pod przewodnictwem światowej sławy znawcy sztuki i piękna, pana Wojciecha Fibaka.

Będąc szczerze przekonanym o słuszności tej idei, zapraszam do udziału.

 
Przewodniczący Jury konkursu L’Esprit Photo
Wojciech Fibak

 Konkurs L`Espit Photo wyniki wystawa
Grand Prix: Crystal Pool, fot. Tom Ford, USA


Już 26 marca odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na portret i akt kobiecy. Jury pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, uznało, ze Grand Prix – oraz Ford Fokus ufundowany przez firmę Barlinek  – powędrują w ręce Amerykanina Toma Forda.
Na gali wręczenia nagród w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym -  L'Esprit Photo - która odbędzie się 26 marca w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie, pojawi się razem ze swoja żoną,  hollywoodzką  aktorką i modelką - Moniką Ford. Para potwierdziła już swoje przybycie.

Więcej informacji na www.lespritphoto.com

Konkurs L`Esprit Photo - znamy zwycięzców!
I nagroda: Dishwasher, fot. Ludmila Foblova, Czechy

Konkurs L`Espit Photo wyniki wystawa
II nagroda: Female ideal, fot. Catrine Cotae, Rumunia

Konkurs L`Espit Photo wyniki wystawa
III nagroda: Mediterranean smile, fot. Mayya Pak, Rosja 


Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Nadesłano zdjęcia między innymi z Chin, Singapuru czy Australii. Z ponad 5 500 zdjęć Jury - pod przewodnictwem Wojciecha Fibaka, w składzie: Wacław Wantuch, Bartosz Podkowa, Gosia Baczyńska, Grzegorz Sroga, Monika Brodka, Marek Straszewski - wybrała Toma Forda oraz  prace trzech fotografek z Czech, Rumunii i Rosji.

Zwycięskie zdjęcia miały być przeciwwagą dla trywializowania i uprzedmiotowienia ciała kobiecego we współczesnej kulturze masowej. Jednocześnie – organizatorzy konkursu liczyli na to, że nadesłane na konkurs zdjęcia wpiszą się w wielowiekową tradycję obrazowania kobiet przez artystów sięgającą czasów prehistorycznych. Wybrane prace pomogą odpowiedzieć na pytanie o uniwersalną definicję piękna, jej zmieniające się oblicza, konwencje. Wybrani przez Jury fotografowie wskazali całą paletę różnego rodzaju przejawów piękna.

I nagrodę zdobyła Ludmila Foblova z Czech za zdjęcie o tytule "Dishwasher"- odbierze wysokiej klasy aparat DSLR. II nagrodę zdobyła Catrinel Cotae - za zdjęcie "Femail ideal" odbierze notebook Toshiba Satellite L300-1F9, a III nagrodę Mayya Pak – za zdjęcie "Mediterranean smile" – i odbierze wysokiej klasy światłomierz Sekonic L-758D

Konkurs L`Espit Photo wyniki wystawa
Zdobywca Grand Prix, Tom Ford z USA


INFORMACJE O WYSTAWACH

L`Esprit Photo - wystawa pokonkursowa
Autor
Wystawa czynna 25 marzec 2010 - 08 kwiecień 2010
Wernisaż 01 styczeń 1970
Miejsce Skwer, Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 60a

ZOBACZ TAKŻE


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy